Informacje praktyczne

Co? Gdzie? Kiedy?
Jak dojechać? Gdzie zaparkować? Co ze sobą wziąć?
Garść przydatnych informacji dla każdego uczestnika konferencji.

Lokalizacja

Konferencja odbywa się w Centrum Kongresowym Hali Stulecia we Wrocławiu, przy ulicy Wystawowej 1.

Centrum Kongresowe jest osobnym budynkiem obok Hali Stulecia, z osobnym wejściem.

Dojazd, parkingi i inne informacje na stronie CK

Co?, gdzie?, kiedy?

Konferencja w ramach WroEscape odbywa się w sobotę, 28 października, na terenie Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia. Szczegóły znajdziesz na mapce na stronie Wroescape. Wejście znajduje się pod “łącznikiem” 🙂 Trasę dojazdu łatwo sprawdzić na jakdojadę lub możecie skorzystać z Traficara.

Zobacz na mapie

Bądź na miejscu o 9:00. Choć punkty programu konferencji zaczynają się godzinę później, to, spokojnie się zarejestrujesz oraz będziesz mieć więcej czasu na zapoznanie się z ofertą targów lub rozwiązanie zadania dającego wstęp do pokoi PolandEscape (o tym poniżej).

Co ze sobą wziąć, a czego nie brać?

Przede wszystkim pozytywne nastawienie, bo możesz spodziewać się wielu fajnych rzeczy 🙂 Na miejscu (w sali B1 – targowej) czekają na Ciebie darmowe przekąski, kawa, herbata i woda, nie musisz więc zabierać swojego prowiantu. Na terenie targów będzie również możliwość zakupu innych napoi oraz obiadu.

Obiad będzie podawany w specjalnie przygotowanym bufecie od godziny 12:15.

Co się będzie działo na targach?

Na targach znajdziesz stoiska różnych firm specjalizujących się w tematyce escape room. Warto z nimi pogadać, zapoznać się z ofertą i nawiązać znajomości – szczególnie wówczas, kiedy jesteś właścicielem ER albo myślisz o jego otworzeniu. Możliwe, że z wydarzenia wrócisz z nowymi komponentami albo gotowym pokojem. Szczegółowy opis wystawców znajdziesz tutaj.

Chcę zagrać w pokojach finałowych. Mogę?

Tak, ale musisz o to zawalczyć, nie ma tak łatwo 😉 W informatorze znajdziesz specjalną stronę z zagadką i wyjaśnieniem zasad jej rozwiązywania. Pierwsze 152 osoby, które rozwiążą poprawnie zagadkę, będą mogły się zapisać do gry w jednym z dwóch pokoi finałowych.

Pierwsze wejścia są już o godzinie 9:30, więc warto przyjść wcześniej, aby szybko rozwiązać zadanie i odwiedzić pokój jeszcze przed rozpoczęciem konferencji.

Po rozwiązaniu zadania z informatora musisz udać się do specjalnego punktu w foyer. Tam osoba z obsługi sprawdzi Twoją odpowiedź i zapisze Cię do gry, jeśli będzie ona poprawna.

Ważne! Do zadania nie ma żadnych podpowiedzi – obsługa w punkcie sprawdzania rozwiązań nie będzie ich udzielać. Otrzymasz od niej jedynie informację, czy znasz poprawną odpowiedź, czy nie. Ale chyba dasz radę, w końcu łamigłówki to część twojego życia 🙂

Co z imprezami towarzyszącymi – „before party” i „after party”?

Zapraszamy do klubu Nietota, w którym zarezerwowaliśmy jedną z sal. W piątek zaczniemy się zbierać na miejscu w okolicach 19:30 a w sobotę od razu po konferencji (wstęp tylko z identyfikatorami).

W ramach „before” i „after” nie planujemy żadnych atrakcji – jest to miejsce i czas na luźne poznanie się i rozmowy do późnych nocnych godzin.

A co w niedzielę?

Zachęcamy wszystkich uczestników do pozostania w naszym mieście o jeden dzień dłużej i spędzenia ostatnich chwil weekendu na wycieczce nie tylko po miejskich atrakcjach turystycznych, ale również po wrocławskich pokojach. Wrocław to w końcu stolica polskich escape roomów, których nie można pominąć! Całą listę miejsc do odkrycia przygotowaliśmy na stronie konferencji, w zakładce Odkryj Wrocław. Niech będzie to takie after after party 🙂

Zachęcamy również do pokazania znajomym w social media, gdzie i jak spędzasz swój weekend. Pamiętaj o hashtagach  #WroEscape oraz #wroclove.

Na koniec ważna informacja! W piątek odbywają się finały PolandEscape. Wstęp na nie mają wyłącznie finaliści zawodów. Inni uczestnicy konferencji nie będą wpuszczani. Relację z finałów możecie śledzić na naszych kanałach social media (WroEscape i PolandEscape).

Do zobaczenia już w sobotę we Wrocławiu!

Zespół WroEscape